Najlepiej, gdybym robiła zdjęcia przed zabiegiem i po. Bo słowa nie oddadzą tego, co widać na żywo – jak zmienia się twarz w trakcie; nabiera jędrności, zdrowego kolorytu, jak wypełniają się i spłycają zmarszczki. I jakie odprężenie widać na twarzy, jak całe ciało reaguje, jak się zmienia. No ale ta kompilacja ma swoją tradycję. W Korei taki zabieg jest niezwykle popularny, a Koreanki słyną przecież ze swej pięknej cery i wiecznej młodości. Choć oczywiście taki efekt nie wynika jedynie z zabiegów zewnętrznych, bo oddziaływanie tych technik ma wpływ o wiele głębszy. To poprzez regulowanie pracy narządów wewnętrznych uzyskujemy tak spektakularne efekty na twarzy. I tego mnie właśnie uczył mój nauczyciel akupunktury kosmetycznej, prof. Jong Baik, rodem z Korei. Miałam szczęście uczyć się od specjalisty w tej dziedzinie, niejako u źródła.
No więc na czym to wszystko polega i co składa się na całościowy zabieg?
- Rozpoczynamy od rozluźnienia obszaru górnych pleców, szyi, barków, by doprowadzić Qi i Krew do głowy i twarzy, co przekłada się na lepsze efekty zabiegu. Wykorzystujemy tutaj technikę Gua Sha, która ma silniejsze oddziaływanie niż bańki.
- Przechodzimy do zabiegu Gua Sha na twarzy. Technika Gua Sha kosmetyczna różni się od Gua Sha na ciele, wykonywana jest specjalną płytką o charakterystycznym kształcie.
- Na czas zabiegu zalecam akupunkturę ciała, co sprawia, że optymalnie krąży Qi i Krew, co poprawia efektywność zabiegu. Igły dają dodatkowy efekt odprężenia i rozluźnienia. Możemy również wykonać zabieg bez tego elementu.
- Kolejnym etapem jest masaż meridianowy twarzy w połączeniu z akupresurą. Masaż ma głębokie działanie liftingujące, jak również prozdrowotne, przyczynia się do harmonizowania pracy narządów wewnętrznych.
Zabieg wykonuję płytkami Gua Sha z rogu bawołu wodnego ze względu na jego szczególne właściwości:
- detoksykuje
- oczyszcza Krew
- niweluje trucizny
- pobudza krążenie Krwi i przełamuje zastoje Krwi
- działa przeciwzapalnie i łagodzi ból
Korzyści ze stosowania Gua Sha na obszar szyi i barków:
- poprawa krążenia Krwi w obrębie twarzy i głowy
- drenaż zastoju płynów i zmniejszenie obrzęków
- zmniejszenie napięcia mięśni twarzy
- spłycenie zmarszczek mimicznych
- zredukowanie napięcia mięśniowego u osób z neuralgią nerwu trójdzielnego
- zmiękczenie bruzd, zmarszczek, blizn
- poprawa przepływu chłonki i zmniejszenie stanów zapalnych
- możliwość złagodzenia dolegliwości związanych z zatokami
Korzyści ze stosowania Gua Sha na twarzy:
- niwelowanie ciemnych kręgów wokół oczu
- zmniejszanie obrzęków
- redukcja drobnych zmarszczek
- wyrównanie nierównomiernego zabarwienia skóry
- wygładzenie skóry
- rozjaśnienie ciemnych plam
- rozświetlenie skóry
- uzyskanie ujędrnienia i efektu liftingującego
- redukcja “drugiej brody” – poprawa owalu twarzy
Masaż meridianowy obejmuje ponad 40 technik o ściśle określonym działaniu na cały ustrój. Twarz bowiem odpowiada za anatomię i fizjologię całego ciała. Dlatego terapeutyczne zabiegi w obszarze głowy i twarzy dają efekt zarówno kosmetyczny, jak i leczniczy. Pracujemy tutaj na przebiegu meridianów oraz w miejscach konkretnych punktów akupunkturowych.
Jako, że w moim gabinecie wszystko, co najlepsze dla Was – do masażu używam własnych kompozycji ekologicznych roślinnych olejów bazowych z dodatkiem wyciągów roślinnych i olejków eterycznych klasy terapeutycznej. Niesamowite doznania gwarantowane!
✨️ Odpocznij. Tu dzieje się magia!.. ✨️
Serdecznie zapraszam 🫶
Marta Kiwacka-Gąsior
Naturoterapia & Medycyna Chińska 🌿